Tepelná čerpadla

vzduch – voda

Tento druh tepelného čerpadla využívá tepelnou energii z okolního vzduchu. Instalujeme tepelná čerpadla značky alphainnotec, tato čerpadla typu vzduch – voda vynikají tím, že jsou velice tiché.

Dále využívají invertorovou technologii s plynulým řízením výkonu a vysokou účinností, to znamená, že z 1 kW energie vytvoří 4kW tepla. Samozřejmostí je ovládání tepelného čerpadla přes internet. (Doporučeno)

země – voda

Tento druh tepelného čerpadla využívá tepelnou energii ze země. Řadíme je mezi nejúčinnější a vůbec nejspolehlivějšími čerpadly. Čerpadla země – voda jsou také velice tichá. Životnost těchto čerpadel je dlouhá. Umí vytápět místnosti, ohřívat vodu a dokonce chladit.

Tyto čerpadla fungují pomocí zemních kolektorů, což je nevýhoda u pozemků s menší plochou. Řešením je zde geotermální vrt. Samozřejmostí je ovládání tepelného čerpadla přes internet. Dále využívají invertorovou technologii s plynulým řízením výkonu a vysokou účinností, to znamená, že z 1 kW energie vytvoří 5 kW tepla. (Doporučeno)

voda – voda

Tento druh tepelného čerpadla využívá jako zdroj energie spodní vodu – studna, rybník či jezero. Čerpadlo funguje tak, že se na pozemku vyvrtají dvě studny – sací a vsakovací, z jedné je odbírána voda a do druhé je vracena chladnější.

Výhodou tohoto čerpadla je, že nepotřebuje externí zdroj. Vyžaduje velký přísun vody o teplotě v rozmezí 7 až 12°C. Čerpadlo se umisťujeme do technických místností což prodlužuje jeho životnost. Samozřejmostí je ovládání tepelného čerpadla přes internet.

vzduch – vzduch

Tento druh tepelného čerpadla využívá tepelnou energii z okolního vzduchu. Výstupem je teplý vzduch, který fouká přímo z vnitřní jednotky. V zimě jsou využívány jako zdroj tepla, naopak v létě umí chladit.

Tyto tepelné jednotky nejsou příliš nákladné v porovnání s ostatními teplenými čerpadly, ale jejich nevýhodou je, že jsou hlučné oproti ostatním čerpadlům, tudíž nejsou z našeho pohledu vhodné do rodinných dům.

Nabízíme komplexní služby od instalatérských prací přes montáž vybraného tepelného čerpadla až po samotný servis námi instalovanými čerpadly.

Kontaktujte nás

Top